qr

Portāls VeselibasABC.lv šomēnes iesaka izlasīt!

Portāls VeselibasABC.lv šomēnes iesaka izlasīt!

Psiholoģijas nozarē sarakstīts ne mazums grāmatu. Šoreiz portāls www.VeselibasABC.lv saviem apmeklētājiem iesaka iepazīt tuvāk garīgo slimību depresiju, saprast tās cēloņus un cīnīties ar tās negatīvo ietekmi. Tāpat izprast tos cilvēkus, kurus mēdzam dēvēt par „klusajiem ūdeņiem” un ”enerģijas zagļiem”. Kā arī iepazīties ar iespēju kā notievēt un kā to darīt gudri.

Sūzana Keina „Klusie ūdeņi”

Vismaz trešdaļa mums pazīstamo cilvēku ir introverti. Viņi labprātāk klausās nekā runā, dod priekšroku lasīšanai, nevis saviesīgam pasākumam, produktīvāk strādā vienatnē, nevis komandā, viņi rada, ievieš inovācijas, bet izvairās no savu panākumu cildināšanas. Tieši introvertiem mums jāpateicas par daudziem izciliem mākslas darbiem un oriģināliem jaunievedumiem - tai skaitā van Goga saulespuķēm un personālajam datoram. 

Šajā grāmatā autore apkopojusi daudz zinātnisku pētījumu un dzīvesstāstu, kas palīdz atklāt, cik nenovērtēti ir introverti mūsu sabiedrībā un cik daudz mēs tādēļ zaudējam. "Klusie ūdeņi" neatgriezeniski maina mūsu uzskatus par introvertiem cilvēkiem un - vēl būtiskāk - pašu introvertu uzskatus par sevi. 

Dorotija Rouva „Depresija”

Grāmata "Depresija. Izlaušanās no iekšējā cietuma" dāvā iespēju izprast depresiju, atskatoties savā pieredzē, un mainīt dzīvi, uzņemoties vadību pār to. Tā palīdzēs cilvēkiem, kuri cieš no depresijas, viņu ģimenes locekļiem un draugiem, kā arī visiem profesionāļiem un neprofesionāļiem, kuri ikdienā strādā ar depresijas māktiem cilvēkiem.

Dorotija Rouva (1930) ir klīniskā psiholoģe, kura, pateicoties saviem darbiem depresijas izpētes jomā, guvusi plašu atzinību pasaulē. Kopš 1986. gada viņa pilnībā pievērsusies rakstīšanai, pētniecībai un apmācībai.

Ingalila Rūsa „Enerģijas zagļi”

Zviedru psihoterapeites Ingalilas Rūsas darbs “Enerģijas zagļi ģimenē, attiecībās un darbavietā” Zviedrijā guvis lielu popularitāti. Autore aicina lasītājus izzināt savu patieso būtību un izvērtēt attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem, kas diemžēl visai bieži mēdz būt destruktīvas un personību degradējošas. Balstoties atziņā, ka ikviens vēlas, lai viņu pieņem un lai pret viņu izturas ar sirsnību, autore vērš uzmanību uz daudzajiem aspektiem, kas liedz piepildīt šo vienkāršo, cilvēcisko vajadzību. 

Autore skaidro, kā rodas, kā uzvedas un ko panāk enerģijas zagļi jeb cilvēki, kas savas negatīvās emocijas izlādē darbībā pret citiem, tādējādi jūtot lielu atvieglojumu un iegūstot enerģiju. Autore sniedz izvērstu enerģijas zagļa jeb enerģijas ņēmēja psiholoģisko portretu, skaidro viņa rīcības motīvus un sniedz padomus, kā sevi psiholoģiski pasargāt no šāda veida cilvēkiem. 

"Enerģijas ņēmēji noliedz realitāti un pagātni, dzīvojot tikai un vienīgi savos priekšstatos par to, kā viss šķietami ir bijis. Tas var izpausties dažādi, piemēram, viņi izstumj no apziņas negatīvo un uztver tikai dzīves pozitīvo pusi – gan tagadnē, gan pagātnē. Kāda pagātnē piedzīvota, bet neatrisināta problēma var tikt inscenēta līdzīgā situācijā un vērsta, piemēram, pret partneri vai kolēģi,” Ingalila Rūsa. 

Gunilla Ēlda, Ingvars Martins „Tievē gudri”

Lai gan mēdz apgalvot, ka nodarbošanās ar sportu un porciju samazināšana ir vienīgais veids, kā atbrīvoties no liekā svara, izrādās, viss nav tik vienkārši. Veiksmīga un ilglaicīga svara samazināšana visupirms ir smadzeņu darbs, jo tieši smadzenes mūs mudina izvēlēties saldu un kalorijām bagātu ēdienu. Turklāt ir cilvēki, kas uz ārēju kairinājumu reaģē asāk nekā citi, un tieši tāpēc dažiem ir tik grūti pretoties saldumiem. 

Grāmatā “Tievē gudri! Ieteikumi mūsdienīgam dzīvesveidam” uzzināsiet, kā darbojas smadzeņu atalgojuma sistēmas neredzamais lielspēks un kā ievērot veselīgu diētu saskaņā ar to, nevis cīnoties pret to. 

“Šobrīd vērojama izteikta sabiedrības interese par veselīgu uzturu un dažādām diētām, jo ir pieaugusi ikviena indivīda vēlme būt veselam un veiksmīgam darbā un sadzīvē. Grāmatas autori dod ļoti plašu un daudzpusīgu diētas ar samazinātu ogļhidrātu daudzumu izvērtējumu. Darbā diētas principi izvērtēti zinātniski pamatoti, un tas ir labi uztverams arī lasītājam bez medicīniskās izglītības. Grāmata ļaus ikvienam padomāt par neizmantotajām iespējām sava dzīvesveida un ēdienkartes uzlabošanā.” Lolita Neimane. 

Raksts veidots sadarbībā ar grāmatnīcu Jānis Roze

www.jr.lv 


    Konkurss
    Dāvanu karte no Interneta aptiekas medikaments.lv

    Medikaments.lv sagatavoja Jums vērtīgu balvu, kuru Jūs varēsiet izmantot medikamentu, higiēnas preču, vitamīnu un citu aptiekas sortimentā esošo preču iegādei.

    Reklāma portālā