qr

Portāls VeselibasABC.lv šomēnes iesaka izlasīt!

Portāls VeselibasABC.lv šomēnes iesaka izlasīt!

Psiholoģijas nozarē sarakstīts ne mazums grāmatu. Šoreiz portāls www.VeselibasABC.lv saviem apmeklētājiem iesaka iepazīt tuvāk garīgo slimību depresiju, saprast tās cēloņus un cīnīties ar tās negatīvo ietekmi. Tāpat izprast tos cilvēkus, kurus mēdzam dēvēt par „klusajiem ūdeņiem” un ”enerģijas zagļiem”. Kā arī iepazīties ar iespēju kā notievēt un kā to darīt gudri.

Sūzana Keina „Klusie ūdeņi”

Vismaz trešdaļa mums pazīstamo cilvēku ir introverti. Viņi labprātāk klausās nekā runā, dod priekšroku lasīšanai, nevis saviesīgam pasākumam, produktīvāk strādā vienatnē, nevis komandā, viņi rada, ievieš inovācijas, bet izvairās no savu panākumu cildināšanas. Tieši introvertiem mums jāpateicas par daudziem izciliem mākslas darbiem un oriģināliem jaunievedumiem - tai skaitā van Goga saulespuķēm un personālajam datoram. 

Šajā grāmatā autore apkopojusi daudz zinātnisku pētījumu un dzīvesstāstu, kas palīdz atklāt, cik nenovērtēti ir introverti mūsu sabiedrībā un cik daudz mēs tādēļ zaudējam. "Klusie ūdeņi" neatgriezeniski maina mūsu uzskatus par introvertiem cilvēkiem un - vēl būtiskāk - pašu introvertu uzskatus par sevi. 

Dorotija Rouva „Depresija”

Grāmata "Depresija. Izlaušanās no iekšējā cietuma" dāvā iespēju izprast depresiju, atskatoties savā pieredzē, un mainīt dzīvi, uzņemoties vadību pār to. Tā palīdzēs cilvēkiem, kuri cieš no depresijas, viņu ģimenes locekļiem un draugiem, kā arī visiem profesionāļiem un neprofesionāļiem, kuri ikdienā strādā ar depresijas māktiem cilvēkiem.

Dorotija Rouva (1930) ir klīniskā psiholoģe, kura, pateicoties saviem darbiem depresijas izpētes jomā, guvusi plašu atzinību pasaulē. Kopš 1986. gada viņa pilnībā pievērsusies rakstīšanai, pētniecībai un apmācībai.

Ingalila Rūsa „Enerģijas zagļi”

Zviedru psihoterapeites Ingalilas Rūsas darbs “Enerģijas zagļi ģimenē, attiecībās un darbavietā” Zviedrijā guvis lielu popularitāti. Autore aicina lasītājus izzināt savu patieso būtību un izvērtēt attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem, kas diemžēl visai bieži mēdz būt destruktīvas un personību degradējošas. Balstoties atziņā, ka ikviens vēlas, lai viņu pieņem un lai pret viņu izturas ar sirsnību, autore vērš uzmanību uz daudzajiem aspektiem, kas liedz piepildīt šo vienkāršo, cilvēcisko vajadzību. 

Autore skaidro, kā rodas, kā uzvedas un ko panāk enerģijas zagļi jeb cilvēki, kas savas negatīvās emocijas izlādē darbībā pret citiem, tādējādi jūtot lielu atvieglojumu un iegūstot enerģiju. Autore sniedz izvērstu enerģijas zagļa jeb enerģijas ņēmēja psiholoģisko portretu, skaidro viņa rīcības motīvus un sniedz padomus, kā sevi psiholoģiski pasargāt no šāda veida cilvēkiem. 

"Enerģijas ņēmēji noliedz realitāti un pagātni, dzīvojot tikai un vienīgi savos priekšstatos par to, kā viss šķietami ir bijis. Tas var izpausties dažādi, piemēram, viņi izstumj no apziņas negatīvo un uztver tikai dzīves pozitīvo pusi – gan tagadnē, gan pagātnē. Kāda pagātnē piedzīvota, bet neatrisināta problēma var tikt inscenēta līdzīgā situācijā un vērsta, piemēram, pret partneri vai kolēģi,” Ingalila Rūsa. 

Gunilla Ēlda, Ingvars Martins „Tievē gudri”

Lai gan mēdz apgalvot, ka nodarbošanās ar sportu un porciju samazināšana ir vienīgais veids, kā atbrīvoties no liekā svara, izrādās, viss nav tik vienkārši. Veiksmīga un ilglaicīga svara samazināšana visupirms ir smadzeņu darbs, jo tieši smadzenes mūs mudina izvēlēties saldu un kalorijām bagātu ēdienu. Turklāt ir cilvēki, kas uz ārēju kairinājumu reaģē asāk nekā citi, un tieši tāpēc dažiem ir tik grūti pretoties saldumiem. 

Grāmatā “Tievē gudri! Ieteikumi mūsdienīgam dzīvesveidam” uzzināsiet, kā darbojas smadzeņu atalgojuma sistēmas neredzamais lielspēks un kā ievērot veselīgu diētu saskaņā ar to, nevis cīnoties pret to. 

“Šobrīd vērojama izteikta sabiedrības interese par veselīgu uzturu un dažādām diētām, jo ir pieaugusi ikviena indivīda vēlme būt veselam un veiksmīgam darbā un sadzīvē. Grāmatas autori dod ļoti plašu un daudzpusīgu diētas ar samazinātu ogļhidrātu daudzumu izvērtējumu. Darbā diētas principi izvērtēti zinātniski pamatoti, un tas ir labi uztverams arī lasītājam bez medicīniskās izglītības. Grāmata ļaus ikvienam padomāt par neizmantotajām iespējām sava dzīvesveida un ēdienkartes uzlabošanā.” Lolita Neimane. 

Raksts veidots sadarbībā ar grāmatnīcu Jānis Roze

www.jr.lv 


  Konkurss
  Dāvanu karte no Interneta aptiekas medikaments.lv

  Medikaments.lv sagatavoja Jums vērtīgu balvu, kuru Jūs varēsiet izmantot medikamentu, higiēnas preču, vitamīnu un citu aptiekas sortimentā esošo preču iegādei.

  Pievienojaties

  Uzņēmumi

  27 Acis, optika / acu veselība 2 Apavi, Apģērbi, Aksesuāri 14 Apmācība: kosmetoloģija, masāža, SPA 20 Aprīkojums un aparatūra 2 Aprūpe mājās 9 Aromaterapija 19 Ārstu privātprakses, speciālisti 3 Asociācijas, medicīna 24 Astroloģija, zīlēšana 26 Atpūtas bāzes un viesu nami 21 Atpūtas centri bez naktsmājām 18 Atpūtas parki un dārzi 23 Baseini 13 Bio / eko produkti 23 Biškopība 24 Deju studijas 15 Dermatoloģija / ādas veselība 36 Doktorāti, poliklīnikas, veselības centri 63 Dzērieni / dzeramais ūdens 13 Endokrinoloģija / diabēts 3 Ezotērika 1 Feng šui 17 Fleboloģija / vēnu saslimšanas 28 Frizētavas 21 Ginekoloģija 19 Grāmatu tirdzniecība 1 Gultas veļa, matrači 1 Higiēnas preces 68 Higiēnas preces, uzkopšanas līdzekļi un serviss 9 Homeopātija / Fitoterapija 6 Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma 27 Kosmētikas tirdzniecība 17 Kosmetologs 3 Krionsaunas 6 Kursi, ampāciba 3 Laboratorijas 3 Lāzerepilācija / estētiskā lāzerkorekcija 2 Litoterapija 1 Mākslas preces 33 Masāža 4 Matu veselība 18 Medicīnas iekārtas, instrumenti 54 Medikamentu ražošana, tirdzniecība, aptiekas 3 Mikropigmentācija 12 Narkoloģija / atkarību ārstēšana 7 Neiroloģija / nervu sistēmas saslimšanas 21 Netradicionālā / alternatīvā medicīna 19 Nometnes 4 Onkoloģija 90 Pārtika 8 Pārtikas piedevas un garšvielas 3 Pasākumi 14 Pediatrija / bērnu veselība 1 Pēdu aprūpe, kāju veselība, podologs 1 Personīgas higiēnas preces 14 Pirtis 0 Plastiskā ķirurgija 15 Plastiskā, estētiskā, rekonstruktīvā ķirurģija 25 Preces sportam, jogai, aktīvai atpūtai 4 Preces veselībai un labai pašsajūtai 8 Profilakse / vakcinācija 3 Proktoloģija / hemoroīdu saslimšanas 3 Psiholoģija 14 Psihoterapija / psihiatrija 19 Rehabilitācija / fizioterapija 5 Reimatoloģija / ortopēdija 17 Restorāni, kafejnīcas, bāri 107 Sadzīves tehnika 11 Saimniecības 124 Saimniecības preces 11 Seksopatoloģija / seksuālā veselība 45 Skaistumkopšanas saloni 3 Slimnīcas / stacionārā ārstēšana 12 Solāriji 16 SPA 23 Sporta bāzes 24 Sporta klubi 22 Sporta organizācijas 23 Sporta preču noma 18 Sporta skolas 3 Sporta uzturs 104 Stils un mode 1 Tēja, kafija 5 Traumatoloģija / ortopēdija 2 Triholoģija / matu veselība 4 Uroloģija 12 Uztura bagātinātāji 7 Uztura speciālisti, dietologi 131 Videi draudzīgs interjers 62 Virtuves tehnika un trauki 44 Zobārstniecība / mutes veselība 2 Zobu baltināšana - JAUNUMS
  visi uzņēmumi
  Mēneša projekts!
  Esi slaida un vesela ar Figura Line

  Esi slaida un vesela ar Figura Line

  Sekojiet Aritas, Lailas, Ināras un Mārītes rezultātiem studijā Figura Line!

  Lasīt vairāk
  Reklāma portālā
  Veselī...
  Veselības fabrika, sporta klubs jautā:
  Cik reizes nedēļā Jūs nodarbojaties ar sportu?
  Vakances
  SIDC Group

  EXECUTIVE SOUS CHEF

  (River Cruise Liners)
  SIDC Group

  PASTRY CHEF

  (River Cruise Ships)
  SIDC Group

  ASSISTANT RESTAURANT MANAGER

  (River Cruise Liners)
  SIDC Group

  ASSISTANT HOTEL MANAGER

  (River Cruise Liners)
  SIDC Group

  MUSICIAN

  (River Cruise Ships)